top of page

ביוגרפיה

BIOGRAPHY

נולד בירושלים להורים יוצאי מרוקו, גדל בגבעת זאב והחל את דרכו המוזיקלית כנגן קלידים בגיל 7

גילה את כישרון השירה שלו במקרה, כשהתבקש להחליף זמר בטקס ביה"ס ועשה את צעדיו הראשונים כזמר בלהקת הנוער "מעורב ירושלמי".

בשנת 1996 התגייס לצבא ושירת בלהקה צבאית שם הכיר את אשתו טלי ואת המפיק המוסיקלי – רן אביב, אשר מלווה אותו לאורך כל הקריירה המוסיקלית שלו. מיד עם שחרורו מן השירות, החל את דרכו כזמר כאשר התפרסם עם הדואט המיתולוגי ״אמא״ אותו כתב ושר יחד עם שלומי שבת באלבום "שלומי שבת

וחברים

 

בשנת  2002 שיחרר את אלבומו הראשון ״יוסי אזולאי״ בחברת

התקליטים "הד ארצי" ובניהולו האישי של משה דץ, האלבום כלל את הלהיטים: ״אני אקטוף לך את הירח״ ״בוכה בלילות״ ו - ״אל האור״ והדואט הייחודי (לאורך הים) עם הזמרת עפרה חזה ז"ל, אשר זיהתה את כשרונו באולפן בו עבדו השניים ופירגנה לעשייתו. יוסי כתב והלחין לאלבום והיה שותף להפקה המוסיקלית יחד עם נדב ביטון ורן אביב. בנוסף כתבו שירים לאלבום: שמעון בוסיקילה, חמוטל בן זאב ויואב גינאי. אלבום זה סימן את יוסי כזמר וכיוצר מבטיח בתעשיית המוסיקה בארץ.  

 

בשנת 2004 שיחרר יוסי את אלבומו השני ״יום אחד איתך״. האלבום כלל את הלהיט ״פס ליום אחד״ שהפך באותה שנה לאחד הקליפים המשודרים ביותר בערוץ המוסיקה ואת הדואט "הכוח באהבתך" בו הוא מארח את הזמר יואב יצחק. כבר אז, גילה יוסי סקרנות רבה לשירים מיתולוגיים כשבחר להקליט את השאנסון המיתולוגי "אהבה בת 20 " (La Chanson Des Veaux Aman). אלבום זה הגיע למעמד של אלבום זהב בזכות מכירות של למעלה מ 20,000 עותקים וגם בו היה יוסי שותף לכתיבה, ההלחנה וההפקה המוסיקלית.

 

באותה שנה, הוזמן על ידי חברתו המשוררת חמוטל בן זאב לשיר בחופת ביתה את "שיר למעלות"

ההופעה שעוררה התרגשות מהדהדת בקרב הקהל הפכה לרגע מכונן בעשייה המוזיקלית שלו וזימנה לו אירועי חופה רבים אשר התוו את דרכו מחדש כזמר חופות ייחודי וראשון מסוגו בארץ ובעולם.

 

בשנת 2007 הוחתם בחברת ״תטה״ ובמסגרת המסע המוסיקלי שלו אל המקורות החל להפיק עיבודים חדשים לתפילות אשר הותאמו במיוחד לחופות והעניקו להן מימד חדש וממלכתי.

 

בשנת 2008 לאור ההד הגדול והביקוש מצד קהל הוחלט להקליט את המזמורים הייחודיים ולשחרר אותם כאלבום הקונספט (אלבומו השלישי) בשם ״תפילות״. האלבום הפך במהירות להצלחה אדירה ומכר למעלה מ 60,000 עותקים מקוריים (פלטינה כפולה),  ״תפילות״ הפך לנכס צאן ברזל ברבים מבתי האב בישראל ובמהירות מצא את הצלחתו בקרב יהדות התפוצות. האלבום כולל בתוכו את: "שיר למעלות", "אנא בכוח", "צור משלו אכלנו" (דואט שלישי עם שלומי שבת), "אל אדון" ותפילות רבות אחרות והפך את יוסי לקולה של הנשמה היהודית ברחבי תבל.   

 

בשנת 2010 יצא לאור אלבום ההמשך (הרביעי במספר) ״תפילות כרך ב׳״, ובו שירי תפילה נוספים שהפכו להיות מזוהים עם ביצועיו הייחודיים של יוסי:  "והיא שעמדה", "אם אשכחך ירושלים", "שלום עליכם", "בואי כלה" ו- "תפילת הדרך" -  שכתבה והלחינה עבורו קרן פלס. "תפילות כרך ב"  זכה אף הוא להצלחה אדירה ולמכירת עשרות אלפי עותקים בארץ ובעולם (זהב ופלטינה).

במקביל המשיך יוסי לבסס את מעמדו כזמר ויוצר מוערך, המופיע במאות אירועים בכל רחבי הארץ ומוזמן כאומן אורח לאירועי קהילות היהודים בכל העולם.

 

באותה שנה הקים יחד עם חברו, הזמר טל ועקנין את מקהלת הילדיםMUSIC KIDS   המלווה את השניים בהופעותיהם באירועים ובחופות ברחבי הארץ והעולם וזוכה לאהדה רבה.  

 

בשנת 2014 יצא לאור אלבום הקונספט (החמישי במספר) ״רטרומנטיקה״ – אלבום מחווה לקלאסיקות הגדולות בתולדות המוסיקה הבינלאומית הכולל ביצועים בשש שפות: צרפתית, ספרדית, איטלקית, אנגלית, עברית וערבית תוך שהוא שומר על ייחודו המוסיקלי האיכותי המזוהה עימו. האלבום זכה לחיבוק מצד הקהל בעולם ותורגם למופע ייחודי בליווי 15 נגנים באירועים הרבים בהם יוסי מופיע. האלבום כולל בין השאר את השירים: Besame Mucho ,Parla Piu Piano, Sway, La Chanson Des Vieux Amants ועוד...

 

בנוסף, שחרר באותם שנים סינגלים מקוריים עצמאיים: "אף פעם לא אומר" (דואט שני עם שלומי שבת), "בזכותך" ועוד, כמו כן שוחרר קליפ מצליח במיוחד בהשראת מופעי החופה ובו ביצוע לאופרה "Time to say goodbye" המבוסס על מילות הפיוט "בואי בשלום " שזכה ללמעלה מממליון וחצי צפיות ביוטיוב והביא את יוסי להצלחה בינלאומית רחבה בטקסי החופה בעולם כולו. במקביל לעשייתו המוסיקלית רבת השנים, שידר תוכנית יומית ברדיו גלי ישראל והשתתף כמתמודד מוערך במיוחד בתוכנית הטלויזיה מאסטר שף (עונה 2) 

 

בשנים האחרונות הוא מחלק את זמנו בין הופעותיו בארץ וברחבי תבל בקרב קהילות יהודי צרפת, פנמה, מקסיקו, ארה"ב, ברזיל, פרו, איטליה, שווייץ, ספרד, אנגליה, רוסיה, קולומביה יוון, הקאריביים ועוד..

 

בימים אלו הוא משחרר את האלבומו החדש (שישי במספר) אנדלוס (ANDALOUS)  אלבום תפילות אשר כולו על טהרת המוסיקה האנדלוסית שהפכה לפסקול חייהם של יהודי צפון אפריקה (מרוקו, אלג'יריה, טוניסיה).  אלבום זה, כמו קודמיו, מאופיין בהפקה מוסיקלית עשירה ומרהיבה וכולל דואט עם גדול זמרי צרפת - אנריקו מסיאס ושיתופי פעולה נוספים עם התזמורת האנדלוסית ירושלים, מקהלת הילדים "מיוסיקידס" והזמר טל ועקנין.  

כמו כן כתבו שירים מקוריים לאלבום הזמרים קובי אפללו ואוהד חיטמן. בין השירים המופיעים באלבום:

"אליך אקרא יה", "כי אשמרה שבת" (דואט עם אנריקו מסיאס), "לכה דודי" (עם אנריקו מסיאס), "יעלה יעלה" (בליווי התזמורת האנדלוסית) "אעופה אשכונה" ועוד...

bottom of page